ÖVRIGT / Diverse / Notblad 5806057
*
nr 580 6057
Notblad
1920-30-tal, ca 17 stycken
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:46:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 19:27:17
1
100 kr
27/4 18:21:32
2
150 kr
27/4 18:32:52
3
350 kr
27/4 18:34:49
2
250 kr
27/4 18:35:12
2
350 kr
27/4 18:35:38
2
400 kr
27/4 18:39:03
3
450 kr
27/4 18:40:11
2
500 kr
27/4 18:41:04
3
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: notblad
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:51
-
7259 Barnvagn
modell äldre
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40
-
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
7025 Ishink
Husqvarna, plast, 1950-tal. Höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:54
-
6003 Jardiniere
Valnöt. Längd: 34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:52
-
7040 Samekniv
Signerad Skaltje. Längd: 27 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:10
*
Notblad
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6057
Notblad
1920-30-tal, ca 17 stycken
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/4 19:27:17 | 1 | 100 kr |
27/4 18:21:32 | 2 | 150 kr |
27/4 18:32:52 | 3 | 350 kr |
27/4 18:34:49 | 2 | 250 kr |
27/4 18:35:12 | 2 | 350 kr |
27/4 18:35:38 | 2 | 400 kr |
27/4 18:39:03 | 3 | 450 kr |
27/4 18:40:11 | 2 | 500 kr |
27/4 18:41:04 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: notblad
-
7114 Ask
med lock, Lack med pärlemo. Längd: 35 cm, djup: 26..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:51 -
7259 Barnvagn
modell äldre
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:40 -
6188 Coasters
för flaskor, 4 st, Skultuna, botten i trä, försilv..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
7025 Ishink
Husqvarna, plast, 1950-tal. Höjd: 19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:54 -
6003 Jardiniere
Valnöt. Längd: 34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:52 -
7040 Samekniv
Signerad Skaltje. Längd: 27 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:10